הוצאת רכוש מצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביעד

  נשלח ע"יאביעד 16:31, 14 באוקטובר 2013

  מה האפשרויות העומדות לאדם אשר אימו המנוחה השאירה צוואה שכל רכושה מתחלק שווה בין ילדיה(אין בעל) חוץ מהדירה שמעבירה לילד ספציפי, כאשר לא הוגשו התנגדויות ואושרה הצוואה וניתן צו קיום. אחרי חודשיים נודע לאחד האחים כי הרכב שבו הוא נוסע ועליו שילם רשום הוא על שם המנוחה והוא שכח להעבירו על שמו לפני מותה, כעת חושש שגם הרכב יחולק בין האחים, מה עליו לעשות על מנת שהבעלות על רכבו תועבר על שמו?(בין אם האחים יסכימו מרצונם להביר אליו ובין אם לאוו), ובאיזה דרך עליו לפעול?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:08, 15 באוקטובר 2013

  יש לפנות עם צו הקיום למשרד הרישוי, עם היורשים האחרים כשהם מסכימים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.