צוואה ללא עדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונה

  נשלח ע"ירונה 19:53, 15 באוקטובר 2013

  שלום, אין לי ידע כלל בנושא צוואות וירושות אשמח לעזרתך... אני רווקה ללא ילדים. מצבי הבריאותי לא תקין. והייתי רוצה לדאוג לכך שאימא שלי תקבל את סכום הכסף שקיים בחשבון הבנק שלי, במקרה שאמות. חשוב לי שהיא תהיה המוטבת היחידה ולא אבא שלי אליו היא נשואה. מה קורה אם אני לא כותבת צוואה כלל? האם כתיבת מכתב בכתב ידי + חתימה מספיקה כדי לבקש להעביר את העיזבון לאימא שלי? מה הפתרון למצב שלי? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:27, 16 באוקטובר 2013

  "מכתב" איננו מספיק. את יכולה לעשות צוואה בכתב יד. צריך לכתוב"צוואה". כל המסמך צריך להיות בכתב ידך בלבד. בנוסף להוראות יש לרשום תאריך ולחתום.
  אם לא תכתבי צואה יחול חוק הירושה. לפי חוק זה מי שיירש אותך הם הקרובים אלייך קרבת דם. ראשית - ההורים בחלקים שווים זה לזה. אם אין הורים - אחים.
  אני מציע לך בכל זאת לפנות ליעוץ (לא בפורום) לפני עריכת הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.