• נאוה

  נשלח ע"ינאוה 12:48, 16 באוקטובר 2013

  ביתי התאלמנה וכרגע יש לה בן זוג והם מכירים שנתיים. הם נפגשים 3 פעמים בשבוע בביתה ובביתו לפעמים .בעיקר בביתה. ברצוני לדעת אם חס וחלילה קורה משהו לאחד מהם האם הוא זכאי לחלק מהרכוש. אני רוצה לציין שהבן זוג לא מפרנס אותה לא מתחלק בהוצאות הבית להיפך הוא חי על חשבונה. אודה לך מאוד על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  15:43, 16 באוקטובר 2013

  חוק הירושה מכיר במצב של בני זוג החיים יחד ומקיימים משק בית משותף ללא נישואין. אלה מכונים "ישועים בציבור" וכל אחד מהם עשוי לרשת את האחר. אמנם כאשר יש טענה לזכות לרשת מכח מצב משפטי זה, יש שופטים המקפידים על התקימות כל אחד ואחד מהתנאים שבחוק כלשונו, אך יש שופטים המקלים בכך. לפיכך מחמת הספק מומלץ שבתך תעשה צוואה מתאימה אם ברצונה להבטיח שהרכוש יישאר למשפחתה. כמו כן ראוי מאוד במקרים כאלה לעשות הסכם ממון ולאשרו בפני נוטריון - הסכם שיבטיח כי לאותו אדם אין טענה לזכויות ברכושה של הבת ואין טענה לחלק בזכויותיה במקרה של פטירה. אפשר לפנות אלי בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.