בקשת ויתור האם הכרחי ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עמית אוחיון

  נשלח ע"יעמית אוחיון 14:45, 22 באוקטובר 2013

  שלום , לסבתי ז"ל יש דירה שבזמנו נקנתה על ידי ועל ידי אחי (כל אחד חצי מהנכס ) את הדירה היא הורישה לנו ע"י צוואה שנכתבה בפני נוטריון . כיום לאחר מותה ניגשתי לבית דין רבני להוציא צו קיום צוואה . התבקשתי להמציא אישור ויתור מכל אחד מהילדים של סבתי (כלומר מדודי ) . חלקם בחו"ל וחלקם לא בקשר עם המשפחה . מה אני עושה ? האם ניתן לפרסם ברבים וכך לחסוך את הויתור הפרטני ? בברכה עמית

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  09:37, 23 באוקטובר 2013

  לפי חוק הירושה והתקנות אין צורך בהסכמת בני משפחה. יש רק להודיע ליורשים לפי הצוואה. בית הדין הרבני מחוייב לפסוק לפי חוק הירושה אך כבול גם בהוראות ההלכה. לפי ההלכה היהודית רק הבנים יורשים את המנוח. על כן לפי ההלכה יש לקבל הסכמת הבנים של המנוח לדיון בפני בית הדין הרבני מצד אחד ולויתור על הירושה מצד אחר. אם אינך רוצה להסתבך בכל אלה, סגור את הבקשה למתן צו קיום ופנה אל הרשם לענייני ירושה לבמקום מגוריה של המנוחה לשם קיום הצוואה של סבתך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.