להוריש את חלקי לבת. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 16:04, 22 באוקטובר 2013

  שלום.בבעלותי ובעלות בעלי ביית שסיימנו לשלם עבורו משכנתא. בתי בת ה-24 גרה עדיין בבית.יש גם בן. אני חוששת שאם יקרה לי משהו, בעלי שיחסיו עם הבת קשים, פשוט ישליך אותה לרחוב. האם אני יכולה לעשות צוואה על חלקי בבית ולהוריש לה חלק זה?האם גם אז יוכל להוציאה מהביית? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:40, 23 באוקטובר 2013

  תשובות לשאלותייך: לראשונה התשובה כן. לגבי השניה: לאחר פטירתך וקיום צוואתך (אם תעשי צוואה כזאת) בתך תהפוך שופתה בדירה יחד עם בעלך. מכאן ואילך דינה יהיה כדין כל שותף בדירה, שאיננו מסתדר עם השותף האחר בדירה - מעמדם וזכויותיהם שווים. ובאין הסכמה - יחליט בית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.