כתיבת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 16:16, 23 באוקטובר 2013

  שלום רב, אמי חיה עם בן זוג ללא נישואין כ 25 שנה ,לאחרונה התגלה לבן זוגה סרטן והוא מעוניין לכתוב צוואה יש לנו כמה שאלות בנושא: 1.האם צריך אישור רפואי על היותו צלול לצורך כתיבת הצוואה?חשוב לציין שהוא נמצא בבית (ללא שום טיפולים כרגע)מתפקד ללא עזרה וצלול לגמרי. 2.האם עו"ד יכול להגיע לביתם לכתיבת הצוואה,או שמא יש לעשות זאת רק במשרדו? 3.האם צריכים עדים לדבר ומי דואג לעניין? 4. באם ישנה קרן מבטחים מה צריך לעשות אם רוצים שהיא תהיה כתובה בירושה,האם יש צורך בטופס של הקרן שיהיה רשום למי מועברים הכספים וכו' או שאין צורך? תודה עודד.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:21, 24 באוקטובר 2013

  1. אין חובה מפורשת בחוק. אבל אם אפשר לקבל - מומלץ.
  2. אין מניעה לכך. כל עו"ד וטעמו שלו בענין וכמובן התשלום הכרוך במתן "שרות עד הבית".
  3. עדים צריך, אם עושים צוואה בעדים. אפשר לעשות צוואה נוטריונית ואז אין צורך בעדים, אולי במקרה כזה יש חובה לקבל אישור רפואי.
  4. בכל הנוגע לקרנות ולקופות, מומלץ קודם כל לברר מה רשום בתקנון שלה להציג התשובה והטפסים (אם יש צורך בהם) לעו"ד המטפל ואז לפעול.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.