חלוקת עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 13:26, 24 באוקטובר 2013

  שלום רב, אמא שלי נפטרה והוצאנו צו ירושה לפיו אני ו-3 אחים שלי יורשים אותה. לאמא יש דירה, שאני לא מעוניינת להיות חלק ממנה, היא עדיין כתובה בטאבו ע"ש אמא. במידה ואני אגיש לטאבו הסכם בין יורשים זה בסדר? זאת אומרת שהדירה תהיה רק ע"ש אחים שלי ולא עליי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 25 באוקטובר 2013

  ראשית - עדיף היה לו הסתלקת במקור מן הירושה לטובת האחים שלך, או לו עשית את הסכם הירשים יחד עם בקשת צו הירושה. ההסכם היה מאושר כחלק מצו הירושה וצו הירושה היה כולל את ההסכם.
  שנית - אם לא עשיתם שום שינוי כלכלי שסותר את ההסכם, אין מניעה להגיש כעת הסכם יורשים, אלא שבלשכת הרישום עשויים לדרוש מכם להגיש דיווח על כך למיסוי מקרקעין על מנת שיאשרו שאכן מדובר בהסכם בין יורשים שאינו חייב מס. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.