ירושה לחסוי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שוש

  נשלח ע"ישוש 12:22, 30 באוקטובר 2013

  שלום רב, בעלי חסוי בבית אבות סיעודי ואני אפוטרופסית שלו (גוף ורכוש). לאחרונה נפטרה אמו. בעלי סובל בין השאר מדימנציה חריפה ולפי כל הסימנים אחיו מנצלים את המצב לנשל אותנו מהירושה (חסכון ודירה). שאלתי היא אם בכל זאת נקבל את חלקנו בירושה, האם האפוטרופוס הכללי מעורב בעניין ומה קורה עם כספי הירושה, האם הם מגיעים לחשבוני המשותף עם בעלי (חשבון אפוטרופוס). בתודה ובברכה שולי גולדמן 052-8889441

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  13:00, 30 באוקטובר 2013

  מצבו של אדם כחסוי איננו נוגע כלל לזכויות הירושה שלו. חסוי יורש כמו כל אדם בריא. מעמדך כאפוטרופוס של החסוי מקנה לך זכות לדרוש את מגיע לו ולהיות מעורבת בכל הליך הירושה וחלוקת העזבון. האפוטרופוס הכללי מתערב בצורה מוגבלת כאשר אחד היורשים הוא חסוי, על מנת לוודא שהחסוי מקבל את המגיע לו. כספי הירושה אמורים להכנס לחשבון הבנק של החסוי בלבד. בעקרון אם בעלך חסוי, אסור שיהיה לך חשבון בנק משותף אתו. לפי חוק חשבון הבנק שלו צריך להיות נפרד מחשבון הבנק שלך. החשבון שלך הוא רק שלך. החשבון שלו הוא חשבון של חסוי בניהול אפוטרופוס (שזאת את).

  תגובה
 • 17:20, 30 באוקטובר 2013

  רב תודות

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.