חתימה על בקשה לצו ירושה ללא צואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 09:23, 31 באוקטובר 2013

  אין לנו כסף לשלם 5000 שח לעורך דין לבקשה לצו ירושה של אימי האם חובה לחתום על אישור זיהוי המבקש בסוף הבקשה בפני עורך דין גם אם ממלאים את הטופס בלבד? או שאפשר לבקש בעת ההגשה שהרשם במקום לאמת את המבקש? האםיש דרך אחרת? הבקשה פשוטה מלאינו אותה אבל אמרולנו שלא ניתןם להגיש אותה לבד למה? האם גם צריך להחתים עורךדין על מכתביההסכמה של האחים? מייכול להחתום על זיהוי המבקש לצורך הגשה עצמית תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:20, 31 באוקטובר 2013

  בעקרטו אין חובה להשתמש בשרותי עו"ד בשום דבר. עו"ד הוא בעל מקצוע עם ידע מקצועי בענינים מסויימים. אם אתה סבור שאתה יכול לטפל לבד ללא צורך בעו"ד, קום עשה והצלח.
  לענין שכר טרחה - אין צורך לשלם 5,000 ש"ח עבור בקשה לצו ירושה. אם מדובר בבקשה שאינה כרוכה בנקיטת הליכים משפטיים נוספים אני ועורכי דין נוספים גובה עשרות אחוזים פחות מכך.
  הבקשה כוללת תצהיר חלקה האחרון של הבקשה הוא תצהיר . לפי חוק תצהיר יכול להחתם בפנ מי שהוסמך לכך לפי חוק. יש שרות אימות חתימות בבתי משפט שונים תמורת עשרות ספורות של שקלים. השרות אורגן על ידי לשכת עורכי הדין לטובת הציבור ומספקים אותו עורכי דין צעירים תמורת מספר עשרות שקלים. לגבי חתימת ההצרה מול הרשם לענייני ירושה - יש לבדוק זאת מול המשרד האזורי של הרשם לענייני ירושה אם הם מספקים שרות זה.
  אין "מכתבי הסכמה" של יורשים. יש התנגדויות ויש הסתלקויות. הסתלקות נעשית בדרך של הגשת תצהיר כלומר שוב צריך לבצע אימות חתימה. כמו כן בעת הסתלקות רצוי וראוי להסביר למסתלק את המשמעות המשפטית של ההסתלקות. ייתכן שלשם כך דווקא רצוי להתייעץ עם מי שמבי בענין. יום טוב

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.