תוכנית חסכון וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 21:01, 2 בנובמבר 2013

  שלום רב, אמי נפטרה לפני למעלה משנה והשאירה צואה והכסף חולק בהתאם לה. לפני כחודש התברר שישנה עוד תכנית חסכון על שם אמא שלי שהמוטב בה הוא רק אח אחד. האם הכסף של תכנית החיסכון צריך להתחלק בהתאם לצוואה או ללכת לאח שרשום כמוטב? תודה ושבוע טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:19, 3 בנובמבר 2013

  תכנית חסכון רגילה בדרך כלל מקושרת לחשבון בנק מסויים. אם בעל החשבון הוא אדם מסוים בדרך כלל החשבון וכל תכנית חסכון שמקושרת אליו היא חלק מעזבונו של אותו אדם. יש לבדוק בבנק מהם התנאים המסויימים של אותו "חסכון" ובהתאם תהיה התשובה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.