• רמי

  נשלח ע"ירמי 18:45, 3 בנובמבר 2013

  שם תוכן הודעה: שלום רב, השאלה שלי טיפה מסובכת לדעתי ולכן אספר את המקרה ואז השאל. "המנוח נפטר ולטענת רעייתו הוא לא השאיר צוואה, רעייתו הגישה תצהיר לגבי העזבון (דירה וכספים). לאחר מספר שנים התגלה שהאלמנה לא הצהירה על חלק גדול מהעזבון. לאחר 10 שנים היא נפטרה ערירית. בימים אלו הגיש בנו של אחיינה בקשה לרשת אותה. במקביל, אנחנו היורשים מצד בעלה המנוח שנפטר (בן אחיין גם כן)...חשוב לציין שלא ידענו על הקרבה למנוח עד לאחרונה. מיהם היורשים החוקיים? הם או אנחנו? כדאי להגיש התנגדות או שאין סיכוי? אודה לך על תשובתך בברכה רמי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

  19:23, 3 בנובמבר 2013

  בעקרון במצב בו אדם נפטר ללא ילדים אך יש לו בן/בת-זוג ויש לו גם אחים, או אחיינים, בן הזוג יורש 2/3 מהעזבון וא דירת המגורים המשותפת. 1/3 העזבון הנותר יתחלק בחלקים שווים בין כל הקרובים מאותה דרגה. אם צפוי להיות רכוש בעל ערך יש להגיש התנגדות לגבי עזבונה של המנוחה וירושתה.

  תגובה
 • 17:17, 4 בנובמבר 2013

  תודה על תשובתך,

  אני אוסיף ואחדד יותר,
  המנוח נפטר ודבר מותו לא היה ידוע ליורשיו החוקיים, רק כעבור 4 שנים התגלה דבר מותו של המנוח, אך לפי התצהיר של האלמנה אחרי מותו של המנוח הוא שהעזבון הוא X, ומסה"כ העזבון שהוצהר חולק הרכוש (לא ידוע לנו מהו).
  שנים אחרי, מתברר שההיקף העזבון הוא גדול הרבה יותר ממה שהוצהר בזמנו...ופה השאלה.

  האם היום אנחנו יכולים לדרוש את חלקנו ולטעון (ולהוכיח שהרכוש הושג טרם פתירטו של המנוח) שבגין התצהיר השקרי חלקנו בעזבון היה נמוך משמעותית?

  האם יש חוק התיישנות במקרים הנ"ל!?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.