מתן זכות למגורים לבן בדירה השייכת לנו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • י.א

  נשלח ע"יי.א 11:19, 4 בנובמבר 2013

  שם תוכן הודעה:שלום,יש לנו דירה שהושכרה בעבר,מזה כשנה כשהבן התחתן-איפשרנו לו להתגוררבדירה מבלי לגבות שכד,מלבד סכום 1שח ועריכת חוזה מתחדש מדי שנה ,ובו הוסכם ונחתם שאין להם שום זכויות על הדירה.שאלתי האם אפשר להעלות את הסכום הסימלי ל500שח ואחכ בהדרגה לכדי מחצית שכד באיזור,הבן כנראה לא יסכים לעריכת הסכם ממון,וגם הכלה לא עובדת וגם לא הביאה עימה רכוש או כספים.באם ישלם שכד זה מבטיח לנו שלא ירצה בעתיד חזקה על הדירה?הם גם מכניסים מדי פעם שיפורים עלחשבונם:החלפת חלונות,מזגן,אינטרקום. נא תשובתך בהקדם-תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:52, 4 בנובמבר 2013

  המגורים בדירה כשלעצמם אינם יוצרים זכויות בדירה לא לבן ולא לכלה. ההסכם הכתוב ביניכם גם מבהיר זאת. תשלום דמי שכירות סבירים אינו יוצר זכויות בדירה, אלא מהווה הוכחה טובה לכך, שמעמד הבן והכלה הוא של שוכרים רגילים. ייתכן שעבור השיפורים בדירה יהיו זכאים להחזר כספי וייתכן שלא. ככל שחולף הזמן כן ניתן לראות בשיפורים אלה מעין מתנה לכם תמורת השימוש בדירה או כתחליף לדמי שכירות. חשוב לזכור: כל זה אינו נוגע לירושת הדירה. אם יש לכם ענין למנע טענות להבטחות בדבר ירושה או שימוש בדירה, מומלץ לשני ההורים לעשות צוואות מתאימות שתייחסנה במפורש גם לשימוש בדירה. פנו אלי אם צריך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.