צו ירושה ומנהל עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 17:29, 6 בנובמבר 2013

  שלום אימי חסויה ואני אפוטרופסית גוף ורכוש.לפני 30 שנה נפטר אבי ,והוצא צו ירושה על שם אימי ואחותי שהייתה קטינה בזמנו.שאר האחים כולל אני חתמנו והסתלקנו. בפועל אחיי השתלטו על הירושה .[משק חקלאי]והפכו את אימי ואחותי לכלי שרת שלהם.לפני שנתיים מצאנו את הצו שאחיי הסתירו.מאז אחיי מונעים מאחותי להגיע לבית המשפט.לקחתי עורך דין שפיטרתי כבר , ובמכתב הבשחרור הוא כתב שהוא מתפטר מניהול העיזבון של אבי.אני לא מיניתי אותו.מה זה אומר.???אימי בחיים וכך גם אחותי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:31, 7 בנובמבר 2013

  כאפוטרופוס של אמך מתפקידך להלחם על רכושה וזכויותיה. מחובתך לדאוג שהמשק החקלאי ישרת את טובת אמך ואת טובתה בלבד. ייתכן שיש לאמך זכות תביעה טובה נגד האחים שהשתלטו על הרכוש.
  לגבי שאר הענינים איני יכול להתייחס, כי נראה שרב הנסתר על הנגלה.
  מאוד מומלץ לך ליטול עו"ד שבקיא בדיני מושבים או בירושות ולהתחיל מהתחלה את כל ההליך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.