צוואה המנשלת בני זוג של ילדי המוריש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 18:37, 6 בנובמבר 2013

  שלום, ייתכן והנושא עלה כבר בעבר אולם אשמח לתשובה בסוגיה הבאה: האם ניתן להוריש את נכסי ילדי, אך שלבני זוגם לא יהיו זכויות בנכסים? אני מבינה שכיוון שהם נשואים אז הם יחידה אחת, אבל האם אין אופציה לפי חוק לנשל את בני הזוג כך שהזכויות בנכסים יהיו שייכות רק לילדי? באם לא- האם אוכל להוריש את נכסי לעסקים של ילדי (אשר רשומים על שמם בלבד)? רב תודות, תמא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:36, 7 בנובמבר 2013

  שלום לתמר: בני זוג נשואים נחשבים"תא כלכלי אחד" לצרכי מסים בלבד. לענין ירושה - כל אדם לעצמו. רכוש שתורישי לילדייך יהיה שלהם בלבד, אלא אם ילדייך בפעולה מכוונת יהפכו את מה שקבלו בירושה לרכוש משותף להם ולבני הזוג שלהם.
  אי אפשר להוריש רכוש ל"עסק". אפשר להוריש רכוש רק לאישיות משפטית, למשל לחברה רשומה או לשותפות רשומה.
  מה שאת זקוקה לו איננו יעוץ כללי בפורום אלא פגישה מסודרת שבה תקבלי יעוץ מסודר לגבי אופן עריכת צוואה. אפשר במסגרת של צוואה ערוכה כיאות להגשים את כל או את רוב משאלותייך ולהגן על הרכוש מפני חתניך וכלותייך בהוצאה זולה יחסית. צרי קשר לתאום פגישה עם עו"ד בעל ידע בצוואות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.