• ראובן

  נשלח ע"יראובן 10:10, 7 בנובמבר 2013

  האם אב יכול לערוך צואה לטובת ילדיו ולהחתים אותם על הצוואה ? או שאסור שהמוטבים ההיו חתומים על הצואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:39, 7 בנובמבר 2013

  שלום לראובן. לא הסברת מדוע אתה מבקש להחתים את ילדיך על הצוואה. זכור שכמוריש אינך חייב להם דבר ויש לך החופש לצוות והחופש לשנות את צוואתך ככל שתרצה.
  אכן נכון, שאם ילדיך ייחשבו כמי שעהשתפו בעריכת הצוואה, הוראת הצוואה לטובת כל אחד מהם תתבטל. התוצאה המשפטית בעייתית. לכן נשוב לשאלה שלמעלה - מה אתה מבקש להשיג?

  תגובה
 • 19:05, 7 בנובמבר 2013

  מטרת החתמת הילדים היא שלא תהיה מחלוקת לגבי אימות עתידי למי שכתב את הצואה
  במידה ואתה אומר ששה לא בסדר !
  מה אתה מציע לעשות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:29, 7 בנובמבר 2013

  החוק קובע מספר דרכים לעשות צוואה. אף אחת מהן אינה כוללת נוכחות או השתתפות של המוטבים לפי הצוואה. לכל אחת מהדרכים יש מאפיינים שנועדו להגביר את הוכחת אמיתות הצוואה: יש צוואה בכתב יד. הבעיה שבעתיד (ולמעשה כבר כיום) רוב בני האדם אינם כותבים הרבה ואינם משמרים את המעט שכתבו. יש צוואה בעדים. יש צוואה בפני נוריון. לטעמי אני מעדיף את הצורה השלישית. אפשר גם לבוא ם צוואה מוכנה לבית המשפט ולבקש שם אישור צוואה בפני שופט או רשם. החסרון: המתנה "קלה" וכן - שופט אינו נותן יעוץ משפטי.
  אחת מהסיבות לאי שיתוף המוטבים בהליך הצוואה היא לא ידעו את תכנה כך שיהיה לך קל יותר לשנות את תוכן הצוואה כרצונך מבלי שהמוטבים ידעו ועל מנת שלא יזדרזו לפהעיל עליך לחצים.

  תגובה
 • 07:43, 8 בנובמבר 2013

  שאלה נוספת בירשותך
  במידה והמצווה כן רוצה לידע את המוטבים (ילדיו) מה הוא כותב בצוואה !
  איך עליו לעשות זאת ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:20, 10 בנובמבר 2013

  נדמה שאתה שם את הדגש על הטפל ולא על העיקר. זכותך למסור עותקים של צוואתך למי שאתה רוצה. אין בין מסירת עותק של צוואה או העתק ממנה לזוכה לפי צוואה, לבין תוכן הצוואה דבר. לפני שאתה נחפז למסור עותק של הצוואה למוטבים מוטב תעשה צוואה טובה וראויה - זה העיקר. לאחר תשעשה צוואה טובה, תוכל למסור העתקים ממנה ליורשים, או להכין אותה במספר עותקים כמספר היורשים ולתת לכל אחד מהם.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:42, 12 באוקטובר 2015

  אם מצווה רוצה ליידע את היורשים על כך שעשה צוואה, שיודיע לה שעשה צוואה. אם ברצונו, שיידעו את תוכן צוואתו, יכול הוא למסור להם העתקים ממנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.