ניצול שואה שהתחתן שנית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:20, 10 בנובמבר 2013

  שבוע טוב, האם בנו מנישואיו השניים של ניצול שואה רשאים לרשת את עזבונו של אבי אשתו הראשונה של ניצול השואה? ניצול השואה איבד את כל משפחתו בשואה ונישא בשנית בישראל ונולד לו בן. מסתבר שאבי אשתו הראשונה (חמו) הוא הבעלים של קרקע בישראל. מה קובע החוק במקרה הנ"ל? תודה והמשך יום טוב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:08, 10 בנובמבר 2013

  איני יכול לענות לך במסגרת זאת. התשובה מסובכת מדי. בעקרון יש לבדוק את דיני הירושה של המדינה בה היה חי המוריש [חפש לך מומחה שכזה לאותו דין של מדינה זרה] ולהצליבם עם הוראות חוק הירושה הישראלי.

  תגובה
 • 22:55, 10 בנובמבר 2013

  תודה!
  מה קובע החוק הישראלי?
  הרי מדובר בנכס בישראל

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:39, 11 בנובמבר 2013

  החוק בישראל בודק את חוק הירושה בארצו של המוריש - האם החוק שם מחיל את דיני הירושה שם, או האם חוק הירושה שם מפנה בחזרה אל חוק הירושה במקום בו נמצא נכס המקרקעין. וכן יש הוראות נוספות שהפורום אינו המקום המתאים להסברתן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.