צוואה פגומה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינו

  נשלח ע"ירינו 00:04, 28 בנובמבר 2013

  סבי עשה צוואה אתל עורך דחן לפנ מעל עשרים שנה היורשים ולם צאצאים ביולוגים אחד מהם גר באתו זמן בחוץ לארץ והיה אזרח ישראלי העורך דין לא כתב טת תעוגת הסהות שלו בצוואה! העורך דין ניסה להעביר בטאבו את הרשום ל הנכסים! הוציא מכתב לטאבו בניביון להובסיף את המספר במבמךנלווה! ללא תיקון ללא הועיל ועזב את זה ככה! כתוצאה מכך לא ניתן לבצע כל פעולה תקינה עם הצו צוואה הוצא עלידו! בנכס אחר שהועבר הטאבו ליורשים עקב אילוצים נרשם יורש אחד בלי תעודת זהות כמו בצו הירושה פגום! זה הסתבך יותר כי לא ניתן למןך את הכסף של היורש מחול!!! יש עוד נכסים קטנים אבל נרא הבעיה היא בהכמת הצווא ה !! האםם זו לא התרשלות עורך דין! מ הדרך הקצר לפ צרון שלך ?

  השב
 • 06:11, 28 בנובמבר 2013

  סבי עשה צוואה אצל עורך דין לפני מעל עשרים שנה היורשים כולם צאצאים ביולוגים אחד מהם גר באותו זמן בחוץ לארץ והיה אזרחי ישראלי העורך דין לא כתב את תעודת זהות שלו בצוואה! העורך דין ניסה להעביר בטאבו את הרישום של הנכסים! הוציא מכתב לטאבו בניסיון להוסיף את המספר במסמך נלווה! ללא תיקון ללא הועיל ועזב את זה ככה! כתוצאה מכך לא ניתן לבצע כל פעולה תקינה עם הצו צוואה שהוצא על ידו בנכס אחר שהועבר הטאבו ליורשים עקב אילוצים נרשם יורש אחד בלי תעודת זהות כמו בצו הירושה פגום! זה הסתבך יותר כי לא ניתן למשוך את הכסף של היורש מחול!!! יש עוד נכסים קטנים אבל נראה כי הבעיה היא בהכנת הצווא ה !! האם זו לא התרשלות עורך דין! רוצים לפתור א הבעיה בצורה הפשוטה ביותר באופן הפרקטי לא יותר! כבר נגרם נזק כפי שציינו בשני נכסים ברישומם איך לצאת מזה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:48, 28 בנובמבר 2013

  לגבי תיקון המצב. אם הבנתי אותך נכון הדרך הנכונה לטפל במצב היא הליך של תיקון פרטים בלשכת רישום המקרקעין. זה אינו הליך מסובך והוא מחייב המצאת תעוד ממשרד הפנים וכן תצהירים של אנשים המכירים את העבודות.

  לגבי התרשלות עורך דין - מדובר בצוואה מלפני עשרים שנה. ראשית לכל עולה טענת ההתיישנות. טענה משמעותית אחרת - מי אמר שעורך הדין התרשל. אולי סבך סרב להשקיע מאמץ ולברר מה מספר הזהות של היורש שלו שהוא גם בן או נכד שלו.

  אם יש קשר עם אותו יורש , אני סבור שהדרך הנכונה לפעול היא דרך התיקון. לגבי תביעה משפטית - רשמתי את דעתי. בכל מקרה יעוץ מסוג זה מחייב בחינה דקדקנית של העובדות ואיןהפורום מתאים לכך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.