צוואה שלא הוגשה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יונית

  נשלח ע"ייונית 12:01, 2 בדצמבר 2013

  עברו 14 יום ממות אבי ולא הגשתי את הצוואה.. מסתבר שאחותי הגישה צוואה שנכתבה במועד קודם (כלומר הצוואה שלי עדכנית יותר) האם אני עדיין יכולה להגיש את הצוואה שלי ולהתנגד לצוואה הקודמת שהוגשה על אף שעברו כבר 14 ימים? אם כן, כיצד לעשות זאת בצורה הכי טובה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 2 בדצמבר 2013

  השאלה היא האם הצוואה המאוחרת מבטלת לחלוטין את הצוואה המוקדמת בזמן? אם לא - שתיהן יכולות להתקיים במקביל. אם כן - המאוחרת בזמן אמורה לגבור. יש להגיש התנגדות לבקשה לקיום הצוואה המוקדמת. במקביל יש להגיש בקשה לקיום הצוואה המאוחרת. אם הבקשות מוגשות לרשם לענייני ירושה הוא יעצור את ההליך ויעביר הכל לבית המשפט לענייני משפחה. שם יתקיים במקביל דיון ב-3 תובענות שמשלימות זו את זו:

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.