חשובן משותף - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שם

  נשלח ע"ישם 01:18, 3 בדצמבר 2013

  לאחותי ולאמי היה חשבון משותף על שם שתיהן. אמי נפטרה ולא השאירה צוואה. האם אנו נתחלק באופן שווה בחשבון הבנק שלה? האם אחותי יכולה לדרוש חלק גדול יותר או אף את כל החשבון מכיוון שהוא רשום גם על שמה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  ררונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:15, 3 בדצמבר 2013

  אם אמא נפטרה ללא צוואה וללא בן זוג, כל רכוש נחלק בשוויון בין שני היורשים. לגבי חשבון הבנק המשותף הפתרון תלוי במענה לשאלה האם הכסף בחשבון היה משותף לאחות ולאם או רק של האם? אם היה באמת משותף לשתיהן, הרי שמחצית ממילא שייכת לאחות ומתחלקים רק במחצית האחרת. אם לא היה הכסף משותף, הרי שמתחלקים בכל הכסף. התשובה לשאלה האם הכסף היה משותף או לא תלויה בעובדות המסויימות של הענין ובפרטים הקטנים. אין זה דבר שמתאים לברור במסגרת של הפורום.

  תגובה
 • 10:55, 3 בדצמבר 2013

  וכיצד נקבע למי שייך הכסף? אחותי טוענת שהוא שייך לה וזה לא נכון..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.