אבא נפטר לפני הסבא - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתמחה צעיר

  נשלח ע"ימתמחה צעיר 11:24, 3 בדצמבר 2013

  ביום 10.5.13 נפטר אבא (השאיר אישה ושלושה ילדים). ביום 8.10.13 נפטר סבא (אשתו נפטרה לפני שנים ומלבדה נותרו רק אישתו של האבא וילדיו). מי יורש את הסבא? האם זה משנה איזה צו ירושה נגיש קודם או שצריך להגיש יחד? תודה מראש על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:50, 3 בדצמבר 2013

  מתמחה צעיר אמור לדעת לפחות למצוא את החוק שחל בענין. אם סבא נפטר ללא צוואה ואם היה לו רק ילד אחד, הרי שצאצאי הילד (המכונה "אבא" בתאור שלך) הם היורשים. כלתו של הסב אינה יורשת. אם היו לסב ילדים נוספים, או אם יש לו נכדים נוספים מילדים אחרים, יירשו גם הם.
  אם לאבא אין שום רכוש משום סוג שהוא, אין צורך בנקיטת הליך ירושה לגביו. אם יש - יש גם לגביו לנקוט הליך של ירושה. כיוון שהיורשים בשני המקרים הם אותם אנשים והעובדות קרובות, עדיף לטפל בבקשות הללו יחד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.