דיווח מנהל עזבון ליורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 14:28, 4 בדצמבר 2013

  מוניתי מנהל עזבון של ההורים (בית+כספים) יש דיווחים למנהל העזבונות (אפוטרופוס כללי) . מה חובותי לכל היורשים ? האם אני חייב לדווח להם כל פעולותיי ? אם כן, מתי התחולה, האם מרגע שנתמניתי או גם לפני כן (ניהלתי את החשבונות) ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:27, 4 בדצמבר 2013

  בעקרון חובותיו של מנהל עזבון נולדות עם מינויו והן כוללות: כינוס של נכסי העזבון, לנהלם לטובת היורשים, ולהוציא לפועל את הוראות הצוואה ובהעדרה את הוראות החוק. וכן - לבצע הסכם בין יורשים לגבי חלוקת הנכסים. מנהל עזבון חייב במתן דיווח לאפוטרופוס הכללי. יש פעולות בהן הוא חייב לקבל אישור מראש של בית המשפט למשפחה . ישד באתר האפוטופוס הכללי הנחיות כלליות ויש שם קישור לדף הוראות למנהל עזבון. אם מה שיש שם אינו מספיק, ראוי שתפנה לעו"ד העוסק בתחום הירושות לקבלת יעוץ אישי מתאים. יורשים שאינם מרוצים מפעולת מנהל עזבון יכולים לבקש מבית המשפט שייתן לו הראות כיצד לפעול ואפילו לבקש את ביטול המינוי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.