בירור זכויות יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 08:54, 8 בדצמבר 2013

  שלום רב, סבתא שלי נפטרה לפני שנים רבות. אבי, בנה, נפטר אף הוא מס' שנים אחריה. המשפחה של אבי ניתקה עימי כל קשר עם פטירתו של אבי ולא הייתה מעוניינת מעולם להיפגש עימנו. האם אני זכאית להיכנס ב"נעליו של אבי" ולקבל חלק בירושה של סבתא שלי עם פטירתו חו"ח של סבא שלי(הוא עודנו בחיים)? וזאת בהנחה שאבי לא חתם על ויתור\ הסתלקות לטובת סבא שלי. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:00, 8 בדצמבר 2013

  יאם לא הותירה סבתא צוואה, כי אז אביך שהוא בנה יורש אותה יחד עם ילדים נוספים של סבתא ויחד עם בן הזוג הוא סבא.
  אם יורשיו של אבא הם הילדים שלו, יש להוציא צו ירושה לאבא. ואז יורשיו נכנסים בנעליו בכל הנוגע לירושת סבתא. כל ילדיו של אבא יחלקו בחלקו בירושת סבתא. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.