ירושה של ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 10:52, 8 בדצמבר 2013

  אבא שלי נפטר ולא עשה צוואה ולכן הבית שגר בו יחד עם אימי התחלק לפי דיני הירושה 3/4 לאימי ו-1/4 לילדים. לפני שהספקנו לרשום את צו הירושה אימי נפטרה. איך רושמים בטאבו את היורשים החדשים? האם צריך בשביל זה שני תיקי טאבו או מספיק בתיק אחד? כי על פניו צריך לרשום קודם את הזכויות של אמא שלי כשהיא בכלל נפטרה האם בכלל ניתן לעשות דבר כזה??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:04, 8 בדצמבר 2013

  יש להוציא צו ירושה לאבא. אם יש כבר צו ירושה לאבא ואמא רשומה בו כיורשת, יש להוציא כעת צו ירושה לאמא. בלשכת רישום מקרקעין מגישים בקשה לרישום ירושה בצרוף צו ירושה מקורי ואגרה. כשיש שני צווי ירושה יש להגיש שתי בקשות - אחת לכל צו ירושה, לשלם פעמיים אגרת רישום ירושה. אבל מעשית אפשר להגיש את שתי הבקשות יחיד, כך ששתי פעולות הרישום תרשמנה בבת אחת. בסופו של הרישום יהיו רשומים רק היורשים האחרונים. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.