העברת בעלוטת בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כדיג

  נשלח ע"יכדיג 22:35, 8 בדצמבר 2013

  אימי הורישה לי דירה ונפטרה לפני מספר שנים. הוצאתי צו ירושה אבל לא העברתי את הדירה בטאבו. ממתי אני נחשב כבעלים של הדירה: במועד הפטירה, במועד הצו או במועד ההעברה העתידית בטאבו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:55, 9 בדצמבר 2013

  לפי חוק הירושה ברגע יציאת נשמתו של המוריש הופך היורש לבעל הזכויות בנכסים שירש. צו הירושה איננו יוצר זכויות, אלא מכריז על קיומן של הזכויות. אבל - לפי החוק - כל עוד לא ניתן צו ירושה אי אפשר לממש את הזכויות כיורש. רישום הזכויות מכח צו הירושה איננו יוצר זכויות, אלא מהווה הודעה לציבור על הזכויות שכבר יש ליורש.
  לענין מיסוי מקרקעין למשל, המועד הקובע לתחילת זכויותיו של יורש בנכס הוא מועד פטירת המנוח (בהתאם לחוק הירושה כפי שכתבתי למעלה).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.