אחזור צוואה מרשם הירושות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 16:32, 11 בדצמבר 2013

  שלום, לפני כ-9 שנים סבא שלי (חי ובריא כיום) ערך צוואה אצל עו"ד/נוטריון. כיום, כשביקשנו לקבל את הצוואה כיוון שלא נמצא בידינו עותק - גילינו שאותו עו"ד לא עובד יותר (נעלם מהשטח). ייתכן כי הצוואה הופקדה אצל רשם הירושות? באם אבקש לאחזרה, האם אוכל לקבל עותק שלה? בברכה, מיכל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:40, 11 בדצמבר 2013

  רק סבך עצמו זכאי לפנות לרשם ולקבל בחזרה צוואה שהפקיד. הרשם אינו מוסר העתק, אלא מחזיר לחלוטין את הצוואה שהופקדה אצלו.

  בין שהופקדה ובין שלא - כיוון שחלפו 9 שנים שבהן ייתכן וחלו שינויים ממהותיים במצבו הכלכלי של סבא או של המוטבים וכן היו שינויים בחוק שעשויים להשפיע על דברים שונים, אולי עדיף שסבא יעשה צוואה עדכנית המתאימה לנסיבות של היום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.