תוקף צוואה - פורום צוואות וירושות

 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 11:31, 16 בדצמבר 2013

  שלום אדם זר מעוניין להגיש צוואה חדשה ולבטל את צוואה ישנה שערך המוריש לפני שנים ,כיצד ניתן לוודא שהצוואה ישנה תישאר בתוקף? איך למנוע ממנו את גישה אל ירושת המוריש? אשמח לקבל תשובות תודה

 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:24, 16 בדצמבר 2013

  כאשר מוגשת בקשה לקיום צוואה, יכול כל בעל ענין בצוואה הישנה להגיש התנגדות לצוואה החדשה. ההתנגדות מוגשת למשרד רשם לעניני ירושה / מזכירות בית הדין הדתי אליו הוגשה הבקשה לקיום הצוואה. לאחר הגשת ההתנגדות תהפוך בקשת צו הקיום להליך משפטי בו מבקש צו הקיום הוא התובע והמתנגד הוא הנתבע. במסגרת הליך משפטי זה אפשר לבקש מבית המשפט מתן סעדים שונים להגנת העזבון.

מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.