עד לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 01:46, 20 בדצמבר 2013

  האם לעד רפואי שמעיד שאבי כשיר ושהוא קיבל תמורת זה כסף. האם הוא יכול בנוסף להיות גם עד לצוואה? ואם כן אז זה לא מהווה בעיה? הרי לפני כן הוא קיבל תשלום על העדות שאבי כשיר לצוואה. האם קבלת הכסף לא פוגעת בזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:38, 22 בדצמבר 2013

  . שים לב שעורכי דין רבים מקבלים כסף עבור יעוץ משפטי בעריכת צוואה וגם משמשים עדים לצוואה. מכאן - יש להפריד בין השרות המקצועי לבין העדות לצוואה. השאלה עליה יש לענת היא האם העד רפואי כפי שאתה מכנה אותו קבל תשלום עבור עדותו לצוואה, או רק עבור השרות הרפואי,

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.