ביטול של חתימת ויתור על ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 12:42, 21 בדצמבר 2013

  היי !! אבי נפטר לפני מספר שנים והאחים חתמו ללא ידיעה וידע והבנה על ויתור על הזכות בירושה בנכס של חלק מהבית של ההורים לאחר פטירתו של האב ,ועברנו את הירושה שמגיע לנו מאבא וחתמנו ויתור לטובת אמא . השאלה היא האם ניתן לבטל את הויתור ולעביר לילדים את החלק שמגיע להם מהירושה של אבא לזכות הילדים בחזרה והאם האמא יכולה לחתום על ויתור לטובת הילדים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:42, 22 בדצמבר 2013

  חזרה מויתור היא ענין לא פשוט שיש לו השלכות רבות הן בתחום המשפטי והן בתחום המס. בעקרון ביטוי מסוג של "ללא ידיעה והבנה" אינו מתקבל כתרוץ אצל אנשים שלמדו קרוא וכתוב והם בוגרי בית ספר. תשובה ברורה יותר מצריכה יעוץ עם כל הפרטים ומסמכים הנוגעים בדבר.

  תגובה
 • 20:41, 20 באפריל 2015

  היי אבי

  אני הייתי שמחה לקרוא את ההודעה שלך. אני נמצאת כרגע במצב דומה. אני מודעת לזה שפירסמתה את הודעתך בשנת 2013. האם אתה יכול לשתף אותי בהתפחויות של העניין שלך? אני נמצאת במצב דומה כיום ואני שוקלת יעוץ משפטי. לפני שאני פונה לעורך דין אני מעוניינת לשמוע מנסיון שלך שזה מצב דומה מאד כנראה עם ויתור ירושה לאמא ורצון לביטול הויתור על ירושה לאחר מספר שנים.

  ליצירת קשר האיימיל שלי : AREEN.OMARYֲ@GMAIL.COM. תודה רבה!.

  לעורכי דין במערכת:
  אני אשמח לשמוע דעה משפטית מעורך דין גם כן. המקרה שלי הוא דומה למקרה המפורט מעלה. תודה רבה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:45, 20 באפריל 2015

  מאחר שהנסיבות דומות התשובה דומה. לתשובה פרטנית ומדוייקת יותר יש לפנות עם כל המסמכים והעובדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.