איתור צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 11:34, 22 בדצמבר 2013

  עו"ד רונן גדות הנכבד שלום רב, שלום רב, עלי לאתר את צו הירושה של אחד מהוריי שנפטר בחיפה לפני יותר משלושים שנה. מהו ההליך המדוייק באמצעותו ניתן לבקש ולקבל העתק צו זה מבית המשפט בחיפה? אודה לתשובה מפורטת בבקשה. תודה רבה! אבי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:40, 22 בדצמבר 2013

  עליך לפנות לארכיב בית המשפט המחוזי בחיפה ולחפש שם לפי שם המנוח וסביבת הזמן בה נפטר. אם נרשמה פעולה במקרקעין בעקבות אותו צו ירושה, אפשר יהיה לאתר אותו בלשכת רישום המקרקעין בה רשום אותו נכס.

  תגובה
 • 10:14, 29 במאי 2014

  אם טרם מצאת את מבוקשך, אוכל לאתר לך את מספר התיק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.