הסברים לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 07:51, 25 בדצמבר 2013

  האם בצוואה מקובל לרשום דברים תחילה בכלליות (מדוע אני רוצה להוריש רק את הדירה לבתי ולא לבני וכו') ז"א אפשרי לרשום הסברים כל שהם בצוואה עצמה , או שעדיף לעשות זאת במסמך נלווה לצוואה. שאלה נוספת, ברשותי דירה שהיא עדיין לא על שמי (מזה כ- 15 שנה) איך אציגה בתוך הצוואה? האם מקובל לצרף לצוואה מסמכים רלוונטים למשל: הצהרות למיניהם , אישור מדוע הנכס לא על שמי (סכסוך בעלי הקרקע) ו ומדוע וזאת כדי למנוע בעיות עתידיות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:18, 25 בדצמבר 2013

  בתוכן צוואה את יכולה לרשום כל מה שאת רוצה ולכלול כל עובדה או סיפור או טעון.

  אבל - יש לזכור שני דברים חשובים. הראשון - תכליתה של צוואה היא סדרת הוראות מה ייעשה ברכושך לאחר מותך. סיפורים והסברים
  על יחסים במשפחה ורגשות עלולים לגרום לאי הבנת ההוראות. השני - צוואה הופכת להיות מסמך ציבורי שכל אדם זכאי לקבל העתק ממנו מצד אחד ולעתים יש להציגו במקומות שונים מצד אחר. כלומר יש לשקל האם ראוי שכל ענייני המשפחה יוצגו בפומבי? את כל הדברים הפרטיים אפשר לכלול במכתב נפרד שיצורף באפן מעשי לצוואה אך לא יהווה חלק ממנה.

  לגבי דירה שאינה רשומה על שמך - ראשית מומלץ שתסדירי את העניין עוד בחייך ולא תותירי בעיו משפטות ליורשים. שנית - במקרה כזה יש לפרט רק מידע חיוני לזיהוי הדירה: פרטי רישום שלה, ממי קבלת את הזכויות בדירה ומתי ואם רישום המקרקעין חסר - לצרף תאור פיזי של הדירה (בנין, קומה כיוונים, שטח רשום וכל ההצמדות לדירה).

  שרה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.