דירה בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאיה

  נשלח ע"ימאיה 20:37, 28 בדצמבר 2013

  שלום רב, ברצוני לדעת מה החוק לגבי דירה שהצוואה אומרת כי היא שלי ושל אחותי. מה קורה במקרה שאחת האחיות לא רוצה למכור או להשכיר אותה ואילו האחות השניה זקוקה לכסף. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:50, 29 בדצמבר 2013

  אם אין בצוואה הוראות מיוחדות לגבי אופן ההתנהלות של יורשות הדירה [למשל הוראה המחייבת למכור או להשכיר] , הרי שיחול הדין הכללי. מעת שתרשם הירושה לפי צוואה. שץתי האחיות הופכות להיות שותפות בדירה. מכאן ואילך אין כבר משמעות לירושה, אלא הדין הוא הדין של שותפות בדירות מגורים. במקרה של שותפות שוות שאינן מצליחות להגיע להסכמה זו עם זו, יש לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בתביעה לאפשר השכרת הדירה. השכרה היא ענין של שיקול דעת. לעומת זאת פרוק שיתוף בדירה.היא זכות מוחלטת. לכן - תמיד תוכלי לבקש ולאכוף פרוק שיתוף בדרך של מכירת הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.