• חנה

  נשלח ע"יחנה 10:28, 30 בדצמבר 2013

  מה התעריף לשכ"ט עו"ד (באחוזים) המקובל לטיפול במימוש עזבון הנמצא בידי האפוטרופוס הכללי? היורשים אותרו, כרגע אין התנגדויות, יורשים פוטנציאלים נוספים מתו בשואה. תודה על תשובתכם בהקדם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:58, 31 בדצמבר 2013

  אם מונה מנהל עזבון על ידי בית משפט או הרשם לענייני ירושה שכרו נקבע על פי החוק. מי שפוסק את השכר הוא בית המשפט לענייני משפחה. התקרה היא 3% מערך כלל העזבון, אך בית המשפט עשוי לפסוק פחות. ליורשים יש אפשרות לטעון לענין השכר. אם שכרתם עו"ד באופן פרטי שכרו ייקבע לפי הסכם שכר אתו. דרשו הסכם שכר בכתב. קחי בחשבון את מה שנקבע בחוק לענין השכר המבוקש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.