דירה של אמי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נוריה

  נשלח ע"ינוריה 00:03, 31 בדצמבר 2013

  שלום, אמי בת 73 שתהיה בריאה ותחיה עוד שנים רבות. הוריי עברו לדירה שכורה לפני כ9 שנים. אל דירתם עברה לגור אחותי עם משפחתה על מנת להוזיל עלויות שכ״ד. לימים אבי נפטר ואמי ממשיכה לגור בדירה ששכרה. דירתה המושכרת לאחותי מאוד ישנה ולפני חצי שנה אחותי שיפצה אותה מכספה. אמי השתתפה בחלק מסכום השיפוץ על פי יכולותיה הכלכליות. בצוואה הדירה תועבר לאחותי ולי חצי חצי. אבקש לדעת האם יכולה להגיע דרישה מצד אחותי עם הזמן , להשתתף בעלות השיפוץ ? והאם יכולה להיווצר בעיה בשל השיפוץ שמשהו ייפגם בחצי המגיע לי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:00, 31 בדצמבר 2013

  ראשית - יכולה וזכאית האחות לדרוש מהאם השבה בגין ההשבחה שעשתה בדירה. אם האחות אינה משלמת דמי שכירות אפשר לקזז דמי שיפוץ כנגד דמי שכירות. השיפוץ אינו אמור להקטן את חלקך בדירה. אם האחות לא תתבע את האם להשבה או להשתתפות, ותעבורנה מספר שנים, אפשר יהיה לטעון שהיא מחלה או ויתרה על דרישה שכזאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.