ציווי דירה לנכדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 20:26, 2 בינואר 2014

  שלום אחותי מבקשת להוריש את דירתה לשלושת נכדיה, אולם ברצונה להורות שהדירה לא תימכר עד אחרי 120 של בנה, על מנת לספק לו מדור. לאחותי שני יורשים: בת ובן. מחד, לא ניתן להוריש לבן רכוש (מדובר באדם בגיר הנתון להשפעות שונות שלא ניתן לפרטן כאן) ומאידך, היא אינה רוצה להותירו ללא קורת גג. כדי למנוע קיפוח ומריבות בעתיד, היא נמנעת מלצוות את הדירה לבת בלבד. לפיכך, בדעתה לצוות את הדירה לנכדיה (ילדי הבת) ולהורות כי לא ניתן יהיה לסחור בדירה כל עוד תשמש את הבן. האם הדבר ניתן?...תודה, נועה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:46, 2 בינואר 2014

  הנוסח שתארת הוא ציווי עם תנאי. מותר ולעתים רצוי להשתמש בתנאים בעריכת הצוואה. הפתרון המוצע הוא כנראה סביר, אולם יש שיקולים שונים בעד ונגד הורשה לנכדים לעומת הורשה לבן ולכן מומלץ שתתיעץ לגבי ענין זה כדי לבחון האפשרויות ולבחר את המועדפת עליה.

  תגובה
 • 22:12, 2 בינואר 2014

  תודה.
  אחותי התייעצה ונאמר לה שעליה לצוות קודם את הדירה לבת.
  מתשובתך אני מבינה שהסיבה לכך עשויה להיות בשל העדפת החוק את הבן קודם לנכדים?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.