מימוש צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:21, 5 בינואר 2014

  שלום, אבי ז"ל ערך צוואה, שבה הוא מוריש את רכושו שווה בשווה ל-4 ילדיו(כל אחד 1/4), להוציא כספי חסכונות ויתרות בבנק, שאותם הוריש רק לבכור. במהלך חייו, נפטרו שני אחיו ולאחר שנתיים גם הוא נפטר. השאלה היא: היות ואבי ז"ל יורש את אחיו ובצוואתו לילדיו, הוא מתייחס במפורש לכספים ויתרות בבנק, שהבכור יורש ממנו. האם רק הוא יורש את כספי הירושה של דודיי? (האם עיזבון אחיו, נחשב חסכונות ויתרות כספים בבנק שלא היו בחשבון בזמן פטירתו.), או שכולנו יורשים את הכספים של עיזבון הדודים שווה בשווה(.נוסח הכתוב בצוואה הוא:את כל חסכונותי ויתרות הכספים בחשבונותי בבנקים )יש לציין שרק בימים אלה הוצא צו ירושה על עיזבון הדודים. תודה על התשובה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:58, 5 בינואר 2014

  פרוש צוואה הוא ענין לא פשוט. יש משמעות לניסוח המדוייק של המילים בכל סעיף ולעתים גם לכלל הצוואה ולנסיבות שסביב עריכת הצוואה. בהנחה שהניסוח שרשמת הוא מדוייק לחלוטין ובהנחה נוספת שאין שום משמעות אחרת לשום חלק אחר בצוואה הסותרת כוונה מדוייקת זאת, אפשר לטעון שהכספים מן הדודים הם חלק מכלל הרכוש שמתחלק בין כל הבנים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.