צוואה עם הוראות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 08:19, 6 בינואר 2014

  ברשותי 2 דירות אני רוצה לכתוב צוואה עם הוראות כמו: שילדיי לא ימכרו את הדירות רק בהגיע ילדיהם לגיל 22 עוד הערה, במשך הזמן הזה לא יהיה אפשרי להשתמש בכספים שוב עד הגיע ילדיהם לגיל 22 (הכוונה לתקבולים המגיעים משכ"ד) אלא להפקיד בחשבון להשקעה סולידית. והערה נוספת, שבמקרה גירושי ילדיי חס וחלילה , ההתניות הללו מבוטלות . במקרה זה הכרחי מנהל עזבון? או שלהוראותיי יש תוקף. אשמח לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:25, 6 בינואר 2014

  אין חובה למנות מנהל עזבוןאם יש מנגנון שמבטיח, שההוראות תקויימנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.