ירושה של דוד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום אהרון

  נשלח ע"ישלום אהרון 12:24, 12 בינואר 2014

  שלום הדוד שלי נפטר והייתי אפוטרופוס שלו בפועל טיפלתי בו ובענייניו ואף טיפלתי בסידורי הלוויה שלו.כי הבת שלו מתנכרת לו.והוא היה ערירי. והוא אמר לי שהוא מוריש לי הכל.ויש צוואה. ולהפתעתי הרבה הוא ביטל את הצוואה שלו. אז מה עושים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:06, 13 בינואר 2014

  לא ברור לי כיצד הדוד ערירי אם יש לו בת. "ערירי" הוא אדם שאין לו צאצאים. לגופו של ענין עליך לזכור שהבטחה להוריש משהו למישהו היא התחיבות חסרת כל ערך מבחינה משפטית. אדם חופשי לצוות ולשנות צוואה ואף לבטלה. אם אכן יש צוואה, צריך למצוא אותה. ולאחר מכן אם יש צוואה צריך לבדוק כיצד הדוד ביטל אותה. ביטול צוואה צריך להעשות בדרך בה עושים צוואה. לכן אם צוואה נעשתה כדין, אך לא בוטלה כדין, היא עודנה בתוקף. אם בוטלה הצוואה, מי שיירש את הדוד היא בתו בלבד (בהנחה שאין לו בת-זוג או צאצאים אחרים).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.