הסתלקות מחלק בעזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 11:44, 13 בינואר 2014

  שלום, שאלה - המנוחה נפטרה והותירה בעל ושני ילדים קטנים. אין צוואה. אנחנו מעוניינים להגיש בקשה לצו ירושה, והבעל מעוניין לחלק את הדירה כך ששליש יירשם על שמו ושני שליש יירשמו על הבנות (שליש לכל אחת). האם ניתן לעשות זאת במסגרת הבקשה לצו ירושה? האם זה חוקי? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:51, 13 בינואר 2014

  יורשים יכולים לעשות זה עם זה הסכם יורשים המחלק את הזכויות בדירה אחרת מצו הירושה. רשדם לענייני ירושה אינו מאשר הסכמי יורשים. כמו כן אינו מוסמך לאשר פעולות של קטינים. במצב רגיל הסכם בין יורשים מגישים לרישום יחד עם צו הירושה ולשכת רישום המקרקעין מקבלת אותו. היות ומעורבות פה שתי קטינות, הסכם כזה חייב אישור של בית משפט לענייני משפחה. צריך לפנות בבקשה לבית המשפט לאשר הסכם כזה ולאחר האישור, להגיש את ההסכם יחד עם צו הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.