לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נירה

המשך שינוי תצהיר מ5.1 ותודה

חן חן לך על תשובתך ועזרתך הרבה. רק רציתי עוד לשאול במקרה שלי שהצהרתי, שהדירה שייכת לאחי ואני מוותרת על חלקי בדירה(הוחתמתי על תצהירים וכתבי הגנה שהוכנו לי על ידי ב'כ של אחי שלא שקפו כאמור את ידיעותיי, ולא היו לי הוכחות לדבריי ,לא הוסבר לי ולא הוזהרתי לפני החתימה )האם עצם זה בעצם אומר ,שלא נתתי מתנה אלא זה לא חלקי בכלל אלא של אחי ,כי הצהרתי כך ,האם זה משנה את המצב לגבי התנהגות מחפירה לנותן המתנה?שאלה נוספת חשובה לי ,איך תתיחס השופטת לזה ,שאני משנה תצהירים וכתבי הגנה שחתמתי עליהם ,כיצד זה ישפיע עליה האם תנזוף בי תתן לי בקורת, אחשב ללא אמינה, ואלו השלכות יהיו לזה לגביי בעיניין הירושה ובכלל בעתיד?המון המון תודה!!!!

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

בעקרון תצהיר הסתלקות פרושו שאדם מוותר על כל זכות כיורש ונחשב לפי החוק כאילו מלכתחילה לא היה יורש. הסתלקות איננה עסקה, אלא ויתור מוחלט. איני סבור שדיני מתנה חלים על הסתלקות ואיני סבור שתתקבל טענה שלאחר ההסתלקות אחיך התנהג אלייך רע ועל כן בשל כך בלבד יש לבטל את ההסתלקות. טענות אחרות שלך מסוג של אי הבנה או הטעיה משפטית או עובדתית שגרמו לך להסתלק מירושה בלי להבין את התוצאה המשפטית עשויות להתקבל באהדה או לפחות בהבנה לך ולמצבך. כיצד תקבל זאת שופטת - איני יודע. יש חשיבות לאופן בו מציגים את הדברים וכל שופט ככל אדם מבין דברים אחרת

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות