המשך שינוי תצהיר מ5.1 ותודה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נירה

  נשלח ע"י נירה 12:29, 13 בינואר 2014

  חן חן לך על תשובתך ועזרתך הרבה. רק רציתי עוד לשאול במקרה שלי שהצהרתי, שהדירה שייכת לאחי ואני מוותרת על חלקי בדירה(הוחתמתי על תצהירים וכתבי הגנה שהוכנו לי על ידי ב'כ של אחי שלא שקפו כאמור את ידיעותיי, ולא היו לי הוכחות לדבריי ,לא הוסבר לי ולא הוזהרתי לפני החתימה )האם עצם זה בעצם אומר ,שלא נתתי מתנה אלא זה לא חלקי בכלל אלא של אחי ,כי הצהרתי כך ,האם זה משנה את המצב לגבי התנהגות מחפירה לנותן המתנה?שאלה נוספת חשובה לי ,איך תתיחס השופטת לזה ,שאני משנה תצהירים וכתבי הגנה שחתמתי עליהם ,כיצד זה ישפיע עליה האם תנזוף בי תתן לי בקורת, אחשב ללא אמינה, ואלו השלכות יהיו לזה לגביי בעיניין הירושה ובכלל בעתיד?המון המון תודה!!!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:46, 13 בינואר 2014

  בעקרון תצהיר הסתלקות פרושו שאדם מוותר על כל זכות כיורש ונחשב לפי החוק כאילו מלכתחילה לא היה יורש. הסתלקות איננה עסקה, אלא ויתור מוחלט. איני סבור שדיני מתנה חלים על הסתלקות ואיני סבור שתתקבל טענה שלאחר ההסתלקות אחיך התנהג אלייך רע ועל כן בשל כך בלבד יש לבטל את ההסתלקות. טענות אחרות שלך מסוג של אי הבנה או הטעיה משפטית או עובדתית שגרמו לך להסתלק מירושה בלי להבין את התוצאה המשפטית עשויות להתקבל באהדה או לפחות בהבנה לך ולמצבך. כיצד תקבל זאת שופטת - איני יודע. יש חשיבות לאופן בו מציגים את הדברים וכל שופט ככל אדם מבין דברים אחרת

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.