• 13 בינואר 2014

  צוואה

  איך אפשר לקבל העתק של הצוואה המקורית? מכיוון שלי אין אותה ולאחיי גם לא והבנתי שאחד מהם הגיש והיא חזרה מכיוון שכנראה היא לא קבילה

  13 בינואר 2014
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 13 בינואר 2014

  העתק צוואה

  לא הבנתי ממי "חזרה" הצוואה. אם הבקשה לקיום צוואה"לא קובלה" כלשון החוק משמעות הדבר, שבקשת צו הקיום נדחתה על הסף, ודאי החזירו לכם את כל תיק הבקשהעם המסמכים המקוריים. אם הבקשה עם הצוואה נשארה אצל הרשם, אני חושב שכל בעל ענין בצוואה או בירושת המנוח יוכל לפנות אל הרשם ולבקש העתק של בקשת צו הקיום עם העתק של הצוואה. כותבים מכתב לרשם, מפרטים את הקשר למנוח מותיר הצוואה ומבקשים לקבל העתק מהצוואה.

  13 בינואר 2014
  • 15 בינואר 2014

   העתק צוואה

   היי תודה רבה על המענה
   הבקשה לצו קיום צוואה כתובה כ- נסגרה והעברה לבימ"ש
   שאלותיי הם
   1.מה הסיבה בדר"כ שבקשה לצו קיום צוואה נסגרת ומועברת לבימ"ש?
   2. מה זה בדיוק "בקשת צו קיום צוואה מתוקנת"? יכול להיות שכשהגישו את הבקשה לקיום צוואה בעצם אחיי שינו משהו בצוואה עצמה ללא ידיעתי?ואם כן, הם רשאים לזה בכלל?יכול להיות קשר שבגלל זה היא נסגרה והועברה?
   3. במידה שיש לי ספקות לגבי אמינות המסמך שהגישו לרשם(אולי בגלל זה סגר והעביר את הבקשה, לדעתי פשוט לא מוצאים את הצוואה המקורית) מה אוכל לעשות בנוגע לזה?
   4.אינני יודעת אם הצוואה נשארה אצל הרשם (לפי מה שכתבתי אתה חושב שהיא שם?),איך אוכל לבדוק זאת? ובכתיבת המכתב לרשם עליי לגשת לשם ולמסור אותו או לשלוח לכתובת?
   5. במקרה של אי מציאת צוואה מקורית,ההליך הוא שהרכוש מתחלק שווה בשווה?
   המון תודה מראש

   15 בינואר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?