לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שני

צוואה

איך אפשר לקבל העתק של הצוואה המקורית? מכיוון שלי אין אותה ולאחיי גם לא והבנתי שאחד מהם הגיש והיא חזרה מכיוון שכנראה היא לא קבילה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

לא הבנתי ממי "חזרה" הצוואה. אם הבקשה לקיום צוואה"לא קובלה" כלשון החוק משמעות הדבר, שבקשת צו הקיום נדחתה על הסף, ודאי החזירו לכם את כל תיק הבקשהעם המסמכים המקוריים. אם הבקשה עם הצוואה נשארה אצל הרשם, אני חושב שכל בעל ענין בצוואה או בירושת המנוח יוכל לפנות אל הרשם ולבקש העתק של בקשת צו הקיום עם העתק של הצוואה. כותבים מכתב לרשם, מפרטים את הקשר למנוח מותיר הצוואה ומבקשים לקבל העתק מהצוואה.

שני

היי תודה רבה על המענה הבקשה לצו קיום צוואה כתובה כ- נסגרה והעברה לבימ"ש שאלותיי הם 1.מה הסיבה בדר"כ שבקשה לצו קיום צוואה נסגרת ומועברת לבימ"ש? 2. מה זה בדיוק "בקשת צו קיום צוואה מתוקנת"? יכול להיות שכשהגישו את הבקשה לקיום צוואה בעצם אחיי שינו משהו בצוואה עצמה ללא ידיעתי?ואם כן, הם רשאים לזה בכלל?יכול להיות קשר שבגלל זה היא נסגרה והועברה? 3. במידה שיש לי ספקות לגבי אמינות המסמך שהגישו לרשם(אולי בגלל זה סגר והעביר את הבקשה, לדעתי פשוט לא מוצאים את הצוואה המקורית) מה אוכל לעשות בנוגע לזה? 4.אינני יודעת אם הצוואה נשארה אצל הרשם (לפי מה שכתבתי אתה חושב שהיא שם?),איך אוכל לבדוק זאת? ובכתיבת המכתב לרשם עליי לגשת לשם ולמסור אותו או לשלוח לכתובת? 5. במקרה של אי מציאת צוואה מקורית,ההליך הוא שהרכוש מתחלק שווה בשווה? המון תודה מראש

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות