חלוקת הרכוש!!!! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 20:57, 13 בינואר 2014

  שלום ! היתאלמנתי ליפני שנה ,יש לנו דירה של חמישה חדרים וכשבעלי ניפטר נישארתי עם המון חובות + משכנתא רציתי לימכור את הדירה כדי לשלם את החובות ,פיתאום אחד הילדים שלי שהוא נשוי אמר לי עם את מוכרת את הדירה אני רוצה את החלק שלי מאבא, האם זה נכון שכשאני עדיין בחיים הילדים מקבלים את החלק שלהם מחלקו של אבא למרות שאין ירושה. אשמח לתשובה תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:36, 14 בינואר 2014

  אכן - בהעדר צוואה חל חוק הירושה. וכן חוק הירושה קובע שבמותו של בן הזוג, מי שיורש אותו הם בן הזוג שנותר בחיים [את במקרה זה] והילדים. בן הזוג, שנותר בחיים, יורש מחצית מחלקו של מי שמת. המחצית השניה ברכושו של מי שמת מתחלקת בחלקים שווים בין הילדים. שימיש לב שהיורשים יורשים גם את החובות. כלומר בכל מקרה פרעון חובות המנוח קודם לחלוקת הרכוש בין היורשים. לו רצית שהכל ילך אלייך היית צריכה לדאוג שבן זוגך יעשה צוואה ויוריש לך הכל. מומלץ לפעול לפיחוק ולפרסם הודעה לכל הנושים שיגישו את תביעותיהם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.