העזבון נמוך מגובה החובות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 09:04, 14 בינואר 2014

  שלום רב, אני היורשת היחידה של אבי ז"ל. אבי השאיר אחריו חובות רבים העולים על סכום העזבון שהותיר. מה עליי לעשות במקרה כזה? מדובר בסכום לא גדול שאבי הותיר ולכן לא ניראה לי שיש טעם למנות מנהל עזבון. איך אדע למי לתת את הכסף ולמי לא? אודה לך על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 14 בינואר 2014

  לפי החוק, אינך חייבת ביותר משווי העזבון. פרעון החובות ייעשה למי שיבוא לתבוע את החוב ובשוויון ביניהם. לפיכך מומלץ לפעול לפי החוק, לפרסם מודעה בעיצון המזמינה את כל נושי המנוח להגיש תביעות חוב. כשתהיינה תביעות החוב בפניכם, תסלקו אותן בשוויון זו לזו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.