הודעה על בקשה לצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עינת

  נשלח ע"יעינת 17:16, 14 בינואר 2014

  האם ישנה איזו תקנה או סעיף בחוק הקובע דרך להמצאת בקשה לצו ירושה כאשר אין באפשרותי להמציא את הבקשה לכל היורשים? ידוע לי כי ישנו יורש נוסף אך הוא ירד מן הארץ לפני מספר שנים ואף אחד מבני המשפחה לא בקשר איתו ואינו יודע איפה הוא חי ואם בכלל.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:26, 15 בינואר 2014

  בקשה לצו ירושה מפרטת את כל היורשים. יש לציין בבקשה גם יורשים שקיומם ידוע אך אין עליהם פרטים נוספים. אם אין לך מענים של יורשים והם אינם בארץ כלומר אינם ניתנים לאיתור באמצעות משרד הפנים,, אין שולחים להם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.