• שני

  נשלח ע"ישני 06:29, 16 בינואר 2014

  היי תודה רבה על המענה הבקשה לצו קיום צוואה כתובה כ- נסגרה והעברה לבימ"ש שאלותיי הם 1.מה הסיבה בדר"כ שבקשה לצו קיום צוואה נסגרת ומועברת לבימ"ש? 2. מה זה בדיוק "בקשת צו קיום צוואה מתוקנת"? יכול להיות שכשהגישו את הבקשה לקיום צוואה בעצם אחיי שינו משהו בצוואה עצמה ללא ידיעתי?ואם כן, הם רשאים לזה בכלל?יכול להיות קשר שבגלל זה היא נסגרה והועברה? 3. במידה שיש לי ספקות לגבי אמינות המסמך שהם הגישו לרשם(אולי בגלל זה סגר והעביר את הבקשה, לדעתי פשוט לא מוצאים את הצוואה המקורית) מה אוכל לעשות בנוגע לזה? 4.אינני יודעת אם הצוואה נשארה אצל הרשם (לפי מה שכתבתי אתה חושב שהיא שם?),איך אוכל לבדוק זאת? ובכתיבת המכתב לרשם עליי לגשת לשם ולמסור אותו או לשלוח לכתובת? 5. במקרה של אי מציאת צוואה מקורית,ההליך הוא שהרכוש מתחלק שווה בשווה? בתודה רבה רבה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:27, 16 בינואר 2014

  1. יש סיבות ומצבים שונים בהם הרשם מעביר את הענין לבית משפט. למשל פגמים בצוואה, או התנגדות של היועץ המשפטי לממשלה או קטין יורש. למשל – העדר צוואה מקורית כאשר יש העתק בלבד.
  2."בקשה מתוקנת" פרושה שהיה פגם כלשהו בבקשה. טעות או חוסר מהותיים לבקשה שחייבו הגשה של הבקשה בנוסח מתוקן.
  3. מי שטוען נגד המסמך שהוגש צריך להגיש התנגדות.
  4. מכתבים לרשם אפשר להעביר בדואר, בפקס, במסירה ביד או בדואר אלקטרוני [הכתובות באתר של הרשם].
  5. כאשר יש טענה שהצוואה המקורית אבדה, מי שטוען לקיומה, צריך להוכיח זאת. אם שכנע את בית המשפט שההעתק המוצג הוא אכן זהה לצוואה המקורית בית משפט יכול לתת צו קיום להעתק. אם בית המשפט אינו משתכנע, יחול חוק הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.