מחלוקות בחלוקת רכוש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רביד

  נשלח ע"ירביד 14:26, 16 בינואר 2014

  שלום רב, סבתי נפטרה, ולאחר מותה השאירה צוואה עם שמות של 10 ילדיה כיורשים שווים. בנוסף, לאחר מותה, חתמו כל עשרת האחים (מטוב לבם) על תצהיר בו הם מסכימים להכניס אדם נוסף (שהוא אחד הנכדים של המנוחה) כיורש חוקי ושווה עימם. לאחר זמן מה, עקב התנהגות לא ראויה של אותו הנכד, התחרטו האחים על כך שהם חתמו על תצהיר זה. שאלתי היא: האם התצהיר עליו חתמו כל היורשים של המנוחה הוא קביל בבית משפט?... או שהוא אינו תקף מכיוון שהמנוחה בעצמה לא חתומה על תצהיר זה והנכד אינו מופיע בצוואה? תודה רבה :)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:34, 16 בינואר 2014

  יורשים חותמים על תצהיר על מנת להסתלק מירושה. אי אפשר להסתלק מירושה או חלקה אלא לטובת בן זוג של המנוח, או אח של המנוח או בן/בת של המנוח. מכאן שהסתלקות לטובת נכד היא בלתי חוקית. לחילופין אפשר לעשות הסכם יורשים רק בין יורשים הנזכרים בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.