הסכם חלוקת עזבון אחרי שהוצא כבר צו ירושה ובמסגרתו הסתלקות של יורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 10:18, 19 בינואר 2014

  שלום, ארבעה אחים ירשו דירת מגורים, אחד הסתלק לטובת אח וכך הוצא צו ירושה לטובת 3 אחים: האחד - 1/2 מהדירה, ועוד שני אחים - 1/4 מהדירה כל אחד. לא נעשה דבר עם הדירה ושלושת האחים בעלי הזכווית בדירה כיום רוצים לחלק הדירה ביניהם בצורה שווה - 1/3 כל אחד. האם לתקן צו ירושה או הסכם חלוקת עזבון?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:54, 19 בינואר 2014

  המצב הוא שלושה יורשים הנקובים בצו ירושה שמבקשים לשנות את החלוקה. עשו ביניכם הסכם לענין זה והגישו אותו עם צו הירושה לרשם המקרקעין. רשם המקרקעין מסתפק בהסכם כזה בצמוד לצו הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.