ירושה ללא ילדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 00:07, 22 בינואר 2014

  שלום רב דודה שלי התאלמנה ואין להם ילדים, למנוח היה אח תאום שנפטר לפני שנה, לאח התאום יש שני ילדים. הבנתי שהדירה והמיטלטלין שייכים 100 אחוז לאלמנה. שאר הכספים בבנק מתחלקים לפי החוק היא 33 אחוז לילדי האח ו66 אחוז לאלמנה. האם ככה החוק מורה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:40, 22 בינואר 2014

  אם הדודה גרה עם המנוח בדירת במנוח ואם היו נשואים יותר משלוש שנים, תירש הדודה את דירת המגורים ו- 2/3 משאר עזבון המנוח. האחיינים יירשו את השליש הנותר מיתר עזבון המנוח (לא רק כסף - גם רכוש נוסף, למשל אם יש לו מניות בחברה כלשהי).

  תגובה
 • 22:05, 3 בפברואר 2014

  אז כרגע התגלתה צוואה, בצוואה המנוח לא משאיר לאלמנה כלום - רק שתתגורר בדירה עד שתלך לעולמה. הוא מוריש הכל לאחיינים שלו.

  האם הוא יכל לצוות גם על החצי רכוש שאמור להיות שלה? הרכוש נצבר במהלך הזמן שהם היו נשואים.

  תגובה
 • 21:14, 4 בפברואר 2014

  אדם אינו יכול לצוות אלא על רכושו בלבד. אם הדירה נרכשה במהלך חיי הנישואין המשותפים, יכולה האלמנה לטעון שמחצית הדירה שלה לאור ההלכות השונות שפסקו בתי משפט במצבים כאלה. אם היא רשומה בלשכת רישום המקרקעין המצב ברור. אם לא - עליה להגיש תביעה מתאימה כדי שבית משפט יכריז על זכויותיה בדירה. אם בית משפט אכן יכריז על זכויות שלה שנוצרו במהלך הנישואין הצוואה לא תחול עליהן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.