צוואה לדירה שעדיין לא הועברה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כ

  נשלח ע"יכ 13:29, 22 בינואר 2014

  שם תוכן הודעה:שלום, להוריי דירה שלא הועברה בטאבו מזה 16 שנה (עקב סכסוך בעלי הקרקע) הדירה גם לא נרשמה כבית משותף. הוריי רוצים לכתוב צוואה בה הם מורישים את הדירה לנו האחים. מה עושים במקרה כזה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:59, 22 בינואר 2014

  אין במצב המתואר בעיה מיוחדת. כותבים צוואה רגילה. לגבי הדירה - לתאר אותה בהרחבה [פרוט של כתובת, קומה, כיוונים, מספרי חלקה וגוש נוכחיים ואפשר גם לציין תאריך חוזה רכישת הדירה]. ]

  תגובה
 • 12:17, 26 בינואר 2014

  תודה על התשובה , במקרה שלי מדובר בדירה שאנו מס' בעלים של קרקע (אני אחת מהם) לקחנו קבלן שבנה הבנין, ולכן אין לי חוזה רכישת הדירה אלא "הסכם ביצוע עבודות בניה שנחתם ביום....." את חוזה ערך עו"ד (כמו חוזה רכישה רגיל שכולל תשלומים , מפרט טכני וכו' וכו') האם הסכם זה קביל ויהיה אפשרי לציין זאת בצוואה במקום תאריך חוזה רכישת הדירה?
  בתודה מראש

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:39, 26 בינואר 2014

  היות ואת בעלת קרקע אין צורך בחוזה רכישה או בחוזה שרותי הבניה. מספיק לתאר את הדירה מבחינת גוש חלקה כתובות קומה וכיוונים. אם לדירות יש כבר מספרים מוסכמים אפשר לציין גם מספר הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.