מינוי מנהל עיזבון לאחר כתיבת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 10:15, 23 בינואר 2014

  אמי תבדל"א כתבה צוואה לפני מספר שנים. לאחרונה היא מעוניינת למנות אותי למנהל העיזבון אבל אינה מעוניינת לכתוב מחדש את הצוואה. האם היא יכולה לכתוב ולחתום על מסמך נפרד בו היא ממנה אותי למנהל העיזבון? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 23 בינואר 2014

  מנהל עזבון ממונה על ידי בית משפט לענייני משפחה בשני מקרים: האחד -אם המינוי נקבע בצוואה. האחר - אם מישהו שיש לו ענין בדבר (יורש או צד שלישי בעל ענין) מבקש שימונה מנהל לעזבונו של מנוח. בקשה יכול שתהיה של מישהו מסויים או בהסכמה של כל היורשים.
  אמך יכולה להשאיר את ענין המינוי ליורשיה - לכתבו להם מכתב ולבקש מכולם שיתמכו במינוי מנהל עזבון. לחילפין - לעשות צוואה נוספת לענין מינוי מנהל עזבון . אמך אינה יכולה למנות מנהל עזבון כך סתם במכתב.

  תגובה
 • 13:58, 23 בינואר 2014

  תודה על התשובה המקיפה. האם אימי יכולה לכתוב נספח לצוואה (כולל עדים) שבו היא ממנה את מנהל העיזבון?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:50, 24 בינואר 2014

  כשניתן צו קיום לצוואה, הצו ניתן למסמך אחד שלם וברור. צוואה וניהול עזבון הם עניינים חשובים מכדי שיטופלו בדרך של טלאי על גבי טלאי עם אפשרות לתקלה שתביא לפסיחת הוראה בצוואה. אם ענין מנהל העזבון חשוב לאמך מאוד, מומלץ שתעשה צוואה מחדש ותכלול בה הוראה בדבר מינוי מנהל עזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.