חוב מעיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 12:30, 24 בינואר 2014

  להלן פרטי המקרה: בעל דירה בבית משותף נפטר לפני 8 שנים (הדירה רשומה בטאבו על שם הנפטר) בבניין בוצע שיפוץ הכרחי בדיקה העלתה שלא הוצא צו ירושה למרות שיש מספר יורשים הדירה סגורה ממי וכיצד ניתן לגבות את החוב בגין השיפוץ ובגין תשלומים שוטפים אחרים....?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:45, 24 בינואר 2014

  עזבון הוא רכוש. עזבון איננו אישיות משפטית. מי שחייב הוא המנוח ומשום שהוא כבר מת החוב עובר בירושה ליורשיו. מצבכם לכאורה טוב, כי יש מאיפה לגבות החוב. אפשר לגבות מן היורשים ולעשות את הדרוש לשם כך: לבקש צו ירושה לרשום את הירושה ולהגיש תביעות מתאימות. אפשר לפנות אלי בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.